BİZDEN HABERLER

Kiralama Hizmetlerinden Yararlanmanın Şartları

Kiralama Hizmetlerinden Yararlanmanın Şartları

Türkiye’de Rent A Car Hizmetleri

Rent a car hizmetleri kiralık araba söz konusu olduğunda gündeme gelen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada ister birkaç saatliğine isterse birkaç hafta süresince araba kiralama faaliyetleri araç kiralama hizmetleri kapsamına girmektedir. Bu bağlamda ülkemizde rent a car hizmetleri hızlı bir gelişlim göstererek oldukça önemli seviyelere ulaşmış durumdadır. Bu durumun ortaya çıkmasında ise; zaman içerisinde rent a car hizmetlerinin kendini geliştirmesi ve müşteri memnuniyeti noktasında oldukça önemli bir konuma gelmiş olması etkili olmaktadır. Araç kiralayacak bireyler araç kiralama firmasına giderek bir formu doldurması ardından gerekli ücreti ödemesi sonrasında bu hizmetten yararlanmak mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda istenilen marka araç ve modeli kiralamak günümüz rent a car hizmetlerinde mümkün olmaktadır.

Araba Kiralama Türleri

Araba kiralama esasında iki şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan birincisi direk araba üretici firmaları ile anlaşarak araç kiralama özellikle filo kiralama hizmetleridir. Bu tip kiralama yöntemi belirli komisyon karşılığında araç kiralama firmaları tarafından da verilebilmektedir. Filo kiralama uzun süreli araç kiralamalarında gündeme gelen bir araç kiralama türü olarak bilinmektedir. İkinci araç kiralama türü ise Araba kiralama firması aracılığıyla istenilen model ve marka aracı günübirlik olarak ya da kısa sürekli olarak kiralama faaliyetlerini kapsamaktadır. Bu tip araç kiralama hizmeti anlık araç ihtiyaçlarının giderilmesinde oldukça etkili olmaktadır. Bu tip araç kiralamalarında standart bir form doldurulmak suretiyle araba kiralama hizmetlerinden yararlanmak mümkün olmaktadır.

Araç Kiralama Hizmetlerinden Yararlanmanın Şartları

Araç kiralama hizmetinden yararlanmak için bazı şartları yerine getiriyor olmak gerekmektedir. Bu noktada öncelikle araç kiralayacak olan kişinin ehliyetinin gerekli özelliklere sahip olması önemlidir. Bu bağlamda bazı araç kiralama firmaları en az iki yıl süreyle araç kullanma ehliyetine sahip olmayı şart koşmaktadır. Ayrıca kaza geçmişi de araç kiralama sırasında etkili olmaktadır. Ayrıca aracın maksimum özelliklerinin tanımlanması da gerekmektedir. Bunun yanı sıra; araç kiralama hizmetinin ücretinin önceden belirlenmesi ve sözleşmede belirtilmesi şart olmaktadır. Bütün bunlara dikkat etmek olası olumsuzlukların önüne geçilmesi bakımından önemli olmaktadır.


Haber Tarihi: 08-2017