BİZDEN HABERLER

Kia Rio GT Line da Cenevre’de.

Kia Rio GT Line da Cenevre’de.

SPORTİF DOKUNUŞ

Kia, modellerinin büyük kısmında performanslı versiyonlar sunmuyor. Ancak sportif görünüşe sahip olmak isteyenler için, bazı modellerinde yaptığı ufak görsel dokunuşlarla "GT-Line" versiyonu oluşturuyor. GT-Line takısını alan modeller arasına son olarak Rio katıldı.

AİLENİN YENİ ÜYESİ

İlk kez 2018 Cenevre Otomobil Fuarı'nda boy gösteren yeni Kia Rio GT-Line, yine aynı versiyona sahip olan Sportage, Sorento, Picanto ve Cee'd modellerini takip ediyor.

MOTOR SEÇENEKLERİ

Rio GT-Line, iki adet atmosferik dört silindirli ve bir adet turbo beslemeli üç silindirli benzinli motor seçenekleri ile satışa sunulacak. 1,25 lt ve 1,4 lt'lik atmosferik üniteler sırasıyla 83 ve 98 HP güç üretirken, 7 ileri vitesli otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. Üç silindirli olan 1,0 lt'lik turbo beslemeli motor ise ürettiği 118 HP gücü 6 ileri manuel şanzıman ile tekerleklere aktarıyor.

 

TASARIM

Gelelim Rio GT-Line'ın güç seçeneklerinden çok, iddialı olduğu iç ve dış tasarım konularına... Dış tasarımda; parlak siyah ve krom ön ızgara, krom cam çerçeveleri, özel 17 inçlik alaşım jantlar, LED gündüz ve sis farları, çift egzoz çıkışı, parlak siyah arka spoyler ve yan eşikler dikkat çekiyor.

.

BAHARDA SATIŞTA

İç mekana geçildiğinde ise; gri dikişlere sahip sentetik deri ve kumaş kombinasyonlu koltuklar, altı düzleştirilmiş direksiyon, metalik ve karbon görünümlü detaylar göze çarpıyor. Kia Rio GT-Line'ın bu yılın bahar aylarında Avrupa'da satışa sunulması bekleniyor.

Yazı: Okan TÜMEN

Kaynak : otohaber.com.tr


Haber Tarihi: 03-2018