BİZDEN HABERLER

İşletmeler için ucuz hizmet

İşletmeler için ucuz hizmet

Araç Kiralama İşlemleri

İşletmelerin ya da kişilerin bazı durumlarda araç ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. İşletmeler faaliyetlerini yürütebilmek için araca ihtiyaç duymaktadır. Gerçek kişilerde araçlarının olmaması ya da benzer durumlarda araç ihtiyacı duymaktadır. Bu ihtiyaçları gidermek için farklı seçenekler mevcuttur. Bu seçeneklerden bir tanesi de araç kiralama seçeneğidir. Araç kiralama işlemi, bu hizmeti vermekte olan bir işletmeden ihtiyacımıza uygun olan aracı istenilen süre için kiralanması işlemini içermektedir. Araç kiralama, araçların satın alınması ya da farklı şekillerde temin edilmesi açısından düşünüldüğünde pek çok avantaja sahiptir. Özellikle işletmeler adına araç kiralama işlemi hem büyük kolaylık hem de pek çok avantaj sunmaktadır.  

Araç Kiralamayı Seçmeniz İçin Nedenler

Araba kiralama işleminin işletmeler ve kişiler için sahip olduğu avantajlar şu şekilde belirtilebilir. İnsanlar olarak bazen gezmek bazen de ticari amaçlarla farklı şehirlere gitmekteyiz. Bu gidişlerimizde yerin durumuna göre havayolu tercih edilmektedir. Ancak uçaktan indikten sonra araç ihtiyacı ortaya çıkacaktır. Gitmemiz gereken yere gitmek için araç kiralamak ve işi bittiğinde aracı yine o şehirde bırakmamız gerekecektir. Bunun içinde gidilen yerde araç kiralama işlemi yapmak daha akıllıca olacaktır. İşletmeler adına araç kiralama daha fazla avantaja sahiptir. Öncelikle işletmeler açısından araç satın almak kiralama işlemine göre daha maliyetlidir. Bu maliyet düşünüldüğünde de fazla sayıda araç ihtiyacı olduğunda araç satın almak büyük maliyet demektir. Bunun yanı sıra araçların bakımları, vergileri, işlemleri, ödemeleri ve benzeri işlemleri düşünüldüğü zaman hem maliyetler hem de çok fazla sayıda işlem ortaya çıkmış olacaktır. Bu maliyet ve işlemler düşünüldüğü zaman araç kiralama işlemi çok daha fazla avantaja sahip olacaktır. Çünkü kiralanan araçlar ile ilgili bu işlemleri kiralama şirketi yürütecektir.

Araç Kiralamada Tercih Edebileceğiniz Araç Türleri

Araç kiralama yani diğer adı ile rent a car işlemlerinde farklı çeşit araçlar kullanılabilmektedir. Genel olarak bu işlemlerde orta segmentlerdeki binek otomobiller tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra ihtiyaçlar doğrultusunda lüks araçlar, minibüsler veya kamyonet gibi araçlarda araç kiralama işlemine tabi tutulmaktadır. Özellikle fazla sayıda yapılacak kiralama işlemlerinde hem araçların çeşitleri hem de kiralama işleminin tutarı değişiklik gösterebilmektedir.


Haber Tarihi: 08-2017